Кауай Ленърд отново направи нещо впечатляващо, а ЛА Клипърс надви Денвър със 113:107, за да поведе с 2-1 в серията от плейофите на НБА.

При 109:103 по-малко от 2 минути преди края, Джамал Мъри видя свободен коридор и тръгна да забива, отскачайки от два крака. Лапата обаче бе на друго мнение.

Ленърд, който не случайно е наричан Лапата, отскочи мощно и успя да спре опита за забивка с върха на средния пръст на лявата си ръка, вдигайки съотборниците си на крака.

„Средният му пръст е изключително дълъг. Освен това сякаш  продължи да се издължава. Това обаче е Кауай, човече“ коментира Пол Джордж, който водеше победителите с 32 точки.

Ленърд завърши с 23 точки, а тимът му изоставаше в по-голямата част от мача, но направи обрат в последната част, за да спечели. Серия от 14:4 изведе калифорнийци напред при 104:101 и до края те не загубиха водачеството, опирайки се на отличната си защита.

Нападението на Нъгетс вървеше в първите 3 четвърти, в които те вкараха съответно 32, 27 и 29 точки, но в последната част отборът реализира едва 19. Никола Йокич водеше Денвър с 32 точки и 12 борби, но Джамал Мъри вкара едва 14 при 5 от 17 от игра.