Баскетболистите на ЛА Лейкърс са само на победа от финал в конференцията, след като отново победиха Хюстън, този път със 110:100 и вече водят с 3-1 в серията.

Както и Ракетите треньорът на Езерняците Франк Вогъл също заложи на по-ниска петица, в която Антъни Дейвис бе най-висок и тексасци нямаха шансове.

Дейвис завърши с 29 точки и 15 борби, а калифорнийци доминираха в борбата под двата коша с 52-26, както и в точките от правоъгълника с 62-24. ЛеБрон Джеймс добави 16 точки и 15 асистенции, а Ражон Рондо завърши с 11 точки, 10 борби и 8 асистенции от пейката.

Езерняците се откъснаха с 16 точки на почивката, а в последната четвърт поведоха с 23, преди съперникът им да се събуди и да се доближи до 103:96 след серия от 18:2. Антъни Дейвис обаче вкара важен кош, а при 105:100 Алекс Карузо наниза тройка от крилото и реши всичко 34 секунди до сирената.

„Ясно е, че трябва да се подобрим и да затваряме мачовете си без подобни проблеми, когато водим с много“ заяви Джеймс. Големият сблъсък с Клипърс обаче, вече е съвсем близо.