Баскетболистите на Бостън не допуснаха сезонът им да приключи, след като изиграха силно второ полувреме и след 121:108 намалиха изоставането си в серията срещу Маями на 2-3 победи.

Въпреки лошата първа четвърт, в която стреляха едва 25% от игра и изоставаха с 5:17 в началото и с 18:26 след нея, Келтите се подобриха с напредването на мача, за да се развихрят след почивката, която спечелиха със 70:50.

„Нашата цел бе просто да играем здраво, да се борим, да се раздадем напълно и мисля, че през второто полувреме наистина играхме много добре“ заяви треньорът Брад Стивънс.

Джейсън Тейтъм поведе Детелините с 31 точки и 10 борби, Джейлън Браун добави 28 точки, Даниел Тайс се отчете с 15 точки и 13 овладени топки, а Маркъс Смарт завърши с 12 точки, 8 борби и 8 асистенции.

Горан Драгич вкара 23 точки за Маями, а героят от миналия мач Тайлър Хироу остана само с 14. Стрелбата отдалеч на Горещите обаче, отново бе слаба – 7 от 36, като в последните 13 четвърти успеваемостта на отбора от дистанция е едва 24.8%.

Серия от 13:0 за малко над 3 минути даде контрола на Бостън в третата част, а след още 7 поредни точки разликата се вдигна до 77:67. Джейлън Браун реши всичко в последния период, когато след 2 поредни тройки вдигна разликата до 103:89 8 минути преди края и след това отправи въздушна целувка към пейката на съперника, както Хироу го направи в предишния сблъсък.