ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис водят уверено ЛА Лейкърс към титлата в НБА, след като отбелязаха общо 65 точки при победата със 124:114 срещу Маями, с което тимът дръпна с 2-0 в серията.

Двамата отново бяха неудържими, като Веждата вкара 15 от своите точки в третата четвърт и взе още 14 борби, а Краля се отчете с 9 борби и 9 асистенции. Горещите се бореха здраво, но разликата в класите бе твърде голяма.

Без контузените Бам Адебайо и Горан Драгич, за които стана ясно часове преди мача, че няма да играят, шансовете на Маями определено бяха минимални и до чудо не се стигна.

Горещите все пак започнаха със старание и макар и Лейкърс да отвори известен аванс, разликата не бе голяма и в средата на втората четвърт бе само 4 точки при 45:41.

След това обаче Езерняците затегнаха защитата и вдигнаха оборотите, за да завършат периода със серия от 23:13 и да поведат на почивката с 68:54. След нея разликата се вдигна до 18 точки, но Маями успя да остане сравнително на добра дистанция и губеше с 10 преди последната четвърт.

Именно в нея Горещите пропуснаха възможност да направят нещата още по-интересни, след като при 111:101 в продължение на 3 минути не успяха да вкарат точка, след като и Езерняците пропиляха атаките си. До края разликата така и не падна под 10 точки и калифорнийци отново спечелиха.

Ражон Рондо се включи отлично за победителите от пейката с 16 точки и 10 асистенции, докато за Маями Джими Бътлър вкара 25, а Кели Олиник 24 точки, но тимът нямаше как да спечели.

ЛА Лейкърс – Маями    124:114 (2-0 в серията)
(29:23, 39:31, 35:39, 21:21)
ЛА Лейкърс: Дейвис 32, Джеймс 33, Хауърд 6, Грийн 3, Колдуел-Поуп 11 (Морис 6, Кузма 11, Рондо 16, Карузо 6, Смит)
Маями: Бътлър 25, Краудър 12, Ленард 7, Робинсън 9, Хироу 17 (Олиник 24, Игуодала 7, Нън 13, Хил, Джоунс)