Александър Везенков изигра отново силен мач, за да помогне на Олимпиакос да спечели гръцкото дерби срещу Панатинайкос в 2-ия кръг на Евролигата със 78:71.

За 20 минути българинът се отчете с 9 точки, 8 борби, от които 4 в нападение, 1 асистенция, 2 откраднати топки и коефициент на полезност от 17.

Везенков игра във втората и четвъртата част на мача, а в другите две части на паркета беше ветеранът Йоргос Принтезис, който вкара 17 точки за победителите.

С много по-организирана и подредена игра, Олимпиакос отвори сериозна разлика още през първото полувреме, като малко преди почивката тя достигна до 15 точки при 44:29.

Зелените обаче не се предадоха и успяха да върнат интригата, като намалиха изоставането си до 4 точки в последната част, но след това 3 минути и половина останаха без точка, което помогна на Олимпиакос да оцелее.

За победителите всичките 10 играчи, които бяха използвани, се разписаха, като тимът записа първи триумф за сезона.  За ПАО загубата бе първа след успеха на старта.