Александър Везенков имаше ключов принос за 4-ата победа на Олимпиакос в Евролигата, след като гръцкия тим спечели гостуването си на Зенит със 75:66.

Той завърши с 9 точки при стрелба от игра 3 от 5, 4 борби и коефициент на полезност 10 за по-малко от 15 минути на паркета.

Неговият момент настъпи в последната четвърт, когато домакините почти наваксаха изоставане от 17 точки и се доближиха до 60:63.

Везенков обаче вкара ключова тройка от върха 3 минути и 16 секунди преди края, за да вдигне разликата до 6, а след това кошове на Шакил Маккисик и Хасан Мартин подпечатаха триумфа.

Мартин бе най-резултатен за победителите с 16 точки при стрелба от игра 7 от 7, а Олимпиакос спря серията си от 2 поредни поражения.