Александър Везенков изигра най-резултатния си мач за сезона в Евролигата, но това не помогна на Олимпиакос да спечели.

Българинът завърши със 17 точки за  почти 21 минути и половина, но гръцкият тим загуби гостуването си на Фенербахче със 77:84.

Везенков бе най-резултатен за своя отбор, като реализира 6 от 9 стрелби от игра, в това число 5 от 7 от тройката. Той взе 4 борби, направи 2 асистенции и завърши с коефициент на полезност от 21, но това не бе достатъчно.

Олимпиакос реализира 15 тройки срещу едва 6 за домакините, които обаче със силнра игра в правоъгълника стигнаха до успеха.

Фенерите дръпнаха с 13 точки в тредата част, но 2 минути преди края водеха само със 75:74 след 2 тройки на Везенков. Все пак Нандо де Коло вкара наказателни удари, а Дайшон Пиер добави още един кош, а гарантира и успеха с тройка 18 секунди преди края.

С победата Фенербахче подобри актива си до 6-10, докато Олимпиакос е със 7-8, като е на 2 победи от топ 8 в класирането.