60 точки от един играч не стигнаха за победа в НБА. Брадли Бийл се развихри с личен рекорд, но неговият Вашингтон падна от Филаделфия със 136:141.

„Бесен съм! Не ми пука за точките. Всичките ми най-добри постижения в кариерата са при загуби, така че те изобщо не ме интересуват и спокойно може да ги изхвърлите. За мен най-важна е победата. Няма значение колко съм вкарал. Целта е да печелим, а този път малко не ни достигна“ заяви разочарованият Бийл.

Неговите 60 точки изравниха клубното постижение на Гилбърт Аринас от 2006-а година, като изглеждаше абсолютно сигурно и че ще го надмине, след като в първите 3 части наниза 57 точки. Във важните последни минути обаче не успя да бъде голямата фигура за отбора си.

Домакините се откъснаха в края, като през цялото време поддържаха страхотна стрелба и завършиха с 61,7% обща успеваемост, а от тройката бяха 18 от 29 или 62,1%. Джоел Ембийд наниза 38 точки, а Сет Къри добави 28, за да може тимът да остане №1 в Лигата с баланс 7-1. Уизърдс са едва 2-6.

Останалите резултати: Индиана – Хюстън 114:107, Орландо – Кливланд 105:94, Атланта – Шарлът 94:102, Маями – Бостън 105:107, Ню Йорк – Юта 112:100, Милуоки – Детройт 130:115, Ню Орлийнс – Оклахома Сити 110:111, Финикс – Торонто 123:115, Голдън Стейт – ЛА Клипърс 101:108, Сакраменто – Чикаго 128:124.