Стеф Къри изигра най-слабия мач в кариерата си по отношение на стрелбата, но въпреки това Голдън Стейт измъкна 106:105 срещу Торонто в НБА.

Стрелецът на Уориърс реализира едва 2 от 16 опита от игра, като бе 1 от 10 от тройката, за да завърши със скромните 11 точки. Той все пак добави 9 борби и 6 асистенции, а хората от пейката го покриха, като реализираха 46 точки.

„Никога не съм мислил, че ще стрелям по такъв начин в мач. Победата обаче показва, че вървим в правилната посока. Без значение кой е на паркета ние се борим здраво и такъв мач няма как да бъде спечелен без здрава защита и себераздаване“ коментира Къри, чийто тим подобри баланса си до 6-4.

Раптърс наваксаха изоставане от 17 точки в началото на последната част и поведоха със 101:97 по-малко от 3 минути преди края. Къри обаче реализира единствената си тройка след това, а в края Деймиън Лий изведе калифорнийци напред с два наказателни изстрела. Паскал Сиакам пропусна със сирената и Торонто е с показатели от едва 2-7.

Останалите резултати: Детройт – Юта 86:96, ЛА Клипърс – Чикаго 130:127 (Кауай Ленърд наниза 35 точки и мина границата от 10 000 в кариерата си), Бруклин – Оклахома Сити 116:129, Ню Йорк – Денвър 89:114, Бостън – Маями – отложен във връзка с протокола за Ковид 19, Хюстън – ЛА Лейкърс 102:120 (Къзънс и Морис бяха изгонени рано в мача), Минесота – Сан Антонио 96:88.