Ден преди да се навърши една година от трагичната смърт на Коби Брайънт, ЛеБрон Джеймс се завърна триумфално в Кливланд, като наниза 46 точки и изведе ЛА Лейкърс до победа със 115:108.

В първия си мач в щата Охайо, където мина по-голямата част от кариерата му, Краля избухна в последната четвърт, в която вкара 21 точки от общо 28 за Езерняците. Той направи серия страхотни изпълнения, за да могат шампионите да останат без загуба като гости и да спечелят 10-а поредна визита.

„Просто се чувствах много добре, връщайки се у дома“ заяви скромно Джеймс, който бе провокиран от шеф на Кавалиърс, който ликува след негов пропуск от тройката в края на последната четвърт.

„Мисля, че той бе твърде развълнуван да ме види, че пропускам“ коментира ЛеБрон след мача. В последната част той реализира 9 от 10 стрелби, сред които бе и ключова тройка за 103:98. 2000 фенове го посрещнаха топло в залата, без да забравят, че през 2016-а донесе титлата на Кавалиърс.

Домакините се бореха, но в последната част просто не успяха да се справят със суперзвездата на съперника и влошиха показателите си до 8-9. Лейкърс пък е с 14-4 и остава лидер в Лигата.

Останалите резултати: Детройт – Филаделфия 119:104, Индиана – Торонто 129:114, Орландо – Шарлът 117:108, Бруклин – Маями 98:85, Далас – Денвър 113:117, Чикаго – Бостън 103:119, Голдън Стейт – Минесота 130:108, Портланд – Оклахома Сити 122:125.