Шампионите на НБА от ЛА Лейкърс допуснаха второ поредно поражение, сред като се сринаха в последната четвърт и паднаха неочаквано от Детройт с 92:107.

Без Антъни Дейвис, който пропусна мача поради лека контузия, ЛеБрон Джеймс вкара първите си 7 стрелби, но след почивката остана само с 2 точки, за да завърши с 22.

Двубоят вървеше равностойно до средата на последната четвърт, когато Буталата направиха решаваща серия от 16 поредни точки, с която се откъснаха и спечелиха 5-ата си победа от началото на сезона. Те завършиха двубоя със серия от 19:5, като калифорнийци почти 6 минути останаха без точка.

Блейк Грифин водеше домакините с 23 точки, а Уейн Елингтън добави 20. Сезонът е доста труден за Пистънс, който обаче през тази седмица победиха и лидера на Изток – Филаделфия. В същото време Лейкърс се смъкна на 3-о място на Запад с показатели 14-6.

Останалите резултати: Хюстън – Портланд 104:101 (4-а поредна победа за Рокетс), Маями – ЛА Клипърс 105:109, Финикс – Голдън Стейт 114:93.