ЛеБрон Джеймс направи втория си трипъл-дабъл за сезона и изпревари още една легенда, извеждайки ЛА Лейкърс до победа над Денвър със 114:93.

Краля завърши с 27 точки, 10 борби и 10 асистенции, а Езерняците се развихриха през второто полувреме, което спечелиха с 68:35 и наваксаха пасив от 12 точки на почивката.

Суперзвездата реализира 12 от 19 стрелби, като по този начин се изкачи на трето място в историята по отбелязани кошове, като надмина Уилт Чембърлейн (12 681) и вече има 12 691. Пред него остават само Карл Малоун – 13 528 и Карим Абдул Джабар – 15 837.

Серия от 19 поредни точки за калифорнийци в края на третата и началото на последната четвърт реши всичко в мача, след като домакините поведоха с 85:75 и до края не бяха застрашени. Денис Шрьодер се отчете с 21 точки за победата, а младокът Тейлън Хортън-Тъкър реализира 17.

Лидерът на Нъгетс Никола Йокич бе ограничен едва до 13 точки и 10 борби, като Денвър е с баланс 12-9, а Лейкърс се подобри до 17-6, но все още има една загуба повече от лидера в Лигата – Юта.

Останалите резултати: Атланта – Юта 91:112, Филаделфия – Портланд 105:121 (Деймиън Лилард  не игра за Блейзърс), Далас – Голдън Стейт 116:147 (Уориърс вкараха поне по 35 точки във всяка четвърт), Мемфис – Хюстън 103:115.