След като през уикенда трябваше да играят 2 продължения, за да се справят с Детройт, сега баскетболистите на ЛА Лейкърс отново имаха нужда от допълнителни 5 минути, за да пречупят Оклахома Сити.

ЛеБрон Джеймс се отчете с трипъл-дабъл от 28 точки, 14 борби и 12 асистенции, за да изведе шампионите до успех със 119:112, който бе 5-и пореден за тима и подобри баланса на състава до 9-6.

Без Антъни Дейвис, който пропусна мача поради контузия, Езерняците имаха доста проблеми, като изоставаха с 11 точки в последната четвърт и с 5 по-малко от 3 минути до сирената. Денис Шрьодер пропусна един наказателен удар 15 секунди преди края, който щеше да гарантира триумфа и Шей Гилджъс-Аликзандър прати мача в продължение с 3 точни опита от линията.

В добавеното време Гръмотевиците направиха серия грешки, а калифорнийци вкараха първите 7 точки в тези минути, което в крайна сметка им осигури и трудната победа.

Останалите резултати: Шарлът – Хюстън 119:94, Чикаго – Уошингтън 101:115, Далас – Минесота 127:122, Сан Антонио – Голдън Стейт 105:100, Финикс – Кливланд 119:113, Денвър – Милуоки 112:125.