Суперзвездата на Бруклин Нетс Кайри Ървинг изрази силно разочарование след изненадващата загуба на Мрежите от Детройт със 111:122 в НБА.

Кевин Дюрант отново пропусна двубоя, но Кайри се отчете с 27 точки и 7 асистенции, а Джеймс Хардън добави 24 точки и 12 паса, но Мрежите загубиха отново и са с баланс 7-11 срещу отбори с отрицателен баланс.

„Изглеждахме като отбор от средна ръка, а всъщност притежаваме талант, с който да доминираме сериозно“ отчете Ървинг, след като отборът влоши общия си показател през сезона до 14-12.

Статистиката показва, че след идването на Хардън в средата на януари, Бруклин е последен в Лигата по дефанзивен рейтинг, което е много сериозен проблем, който се видя и в този мач.

Джерами Грант поведе Буталата с 32 точки, а Детройт доминираше почти през цялото време, като поведе  38:26 след първата четвърт, а във втората и с 20 точки разлика. Мрежите намалиха изоставането си до 2 точки в третата част, но след това съперникът им отново се откъсна, като дръпна със 113:99 по-малко от 3 минути преди края.

Останалите резултати: Маями – Ню Йорк 98:96, Ню Орлийнс – Хюстън 130:101, Сан Антонио – Голдън Стейт 91:114, Юта – Бостън 122:108, Сакраменто – Филаделфия 111:119, Портланд – Орландо 106:97.