Въпреки че играха без Кайри Ървинг и Кевин Дюрант, баскетболистите на Бруклин постигнаха впечатляваща победа над Финикс със 128:124 в НБА.

Мрежите губеха с 24 точки малко преди края на първото полувреме, но през второто направиха знаменит обрат, водени от Джеймс Хардън, завършил с 38 точки.

„Това означава отбор. Когато един или двама играчи липсват, просто следващия заема мястото им“ заяви Брадата, който наниза ключова тройка 31 секунди преди края и изведе тима си напред при 126:124.

След това той реши всичко с два наказателни удара, като завърши с 14 от 22 стрелби от игра и добави 11 асистенции. Слънцата пък не успяха да вкарат нито една точка в последните 2:48 минути и серията им от 6 поредни победи бе прекъсната.

„В съблекалнята вълнението бе страхотно. Момчетата показаха голямо сърце, въпреки че играхме без Кайри и Дюрант, а и изоставахме с толкова много“ заяви доволен треньорът Стив Неш, който се завърна в залата, където блестеше като играч.

Така Бруклин подобри баланса си до 18-12 и вече е 2-и на Изток, докато Финикс дели 4-5 място с Портланд на Запад, като и двата отбора са с показатели 17-10.

Останалите резултати: Бостън – Денвър 112:99, Мемфис – Ню Орлийнс 113:144, Милуоки – Торонто 113:124 (4-а поредна загуба за Бъкс), Минесота – ЛА Лейкърс 104:112, Оклахома Сити – Портланд 104:115 (Деймиън Лилард вкара 4 тройки в последните 5 минути и завърши с 31 точки).