Баскетболистите на Юта записаха нова впечатляваща победа в НБА, след като отнесоха и шампионите от ЛА Лейкърс със 114:89.

Джазмените отново показаха забележителен баланс между нападение и защита, като нанизаха 22 тройки, а в същото време ограничиха съперника до едва 40% стрелба от игра и само 8 точни изстрела от дистанция.

Руди Гобер и Джордън Кларксън реализираха по 18 точки за победата, която бе 22-а в последните 24 мача. С показатели 26-6 Юта остава убедителен лидер в цялата Лига.

„Разполагаме със страшно много играчи, които са способни да правят важни отигравания и това е част от нашата идентичност“ заяви треньорът Куин Снайдър, чийто тим дръпна решаващо след втората четвърт, спечелена с 39:24 и след това спокойно затвори мача.

Без Антъни Дейвид Езерняците отново не бяха конкурентни и загубиха за 5-и път в последните си 6 срещи, влошавайки показателите си до 22-11. Леброн Джеймс вкара 19, а Монтрез Херъл добави 16 точки, а Краля запази спокойствие, въпреки лошите резултати.

„Намираме се в труден период, но той няма да предопредели цялостното ни представяне през сезона“ заяви Джеймс, чийто тим допусна противникът да наниже 14 от 23 изстрела от игра във втората част, от които 8 тройки.

Останалите резултати: Индиана – Голдън Стейт 107:111, Атланта – Бостън 127:112, Кливланд – Хюстън 112:96, Маями – Торонто 116:108, Чикаго – Минесота 133:126, Ню Орлийнс – Детройт 128:118, Оклахома Сити – Сан Антонио 102:99, Финикс – Шарлът 121:124.