Александър Везенков вдъхнови Олимпиакос за страхотен обрат в Евролигата, помагайки на своя тим да победи Зенит със 75:61 в 29-ия кръг на турнира и играейки много силно през второто полувреме.

Нищо не предвещаваше подобна развръзка, след като руският доминираше до почивката и водеше с 11 точки след първите 2 части, както и с 16 в началото на третата.

Тогава обаче на сцената излезе Везенков, който наниза 3 тройки и общо 11 точки до края на периода, а домакините се завърнаха с гръм и трясък в сблъсъка.

Освен това българинът провокира 3 поредни грешки на опонента и приключи с 13 точки при стрелба от игра 5 от 9, 6 борби и коефициент на полезност от 16 в мача. Той бе на паркета 30:34 минути, което също е показателно за силното му представяне.

Домаканите доминираха тотално в последната част, като я спечелиха с 21:5, а с това и мача. Василис Спанулис напомни за себе си с 16 точки, а Олимпиакос подобри баланса си до 13-16, като остава далеч от топ 8.