Рилски Спортист отнесе Левски Лукойл с 87:69 и вдигна купата на България по баскетбол с категорична победа в Панагюрище.

Самоковци взеха контрола още от първите минути и до края показаха, че са много по-добрият тим, за да стигнат до триумфа. Те вдигнаха трофея още през 2016 и 2018.

Началото бе много добро за Рилски Спортист, след  като със силна защита и добре подредени нападения хората на Людмил Хаджисотиров дръпнаха с 14:5 и с 22:10 след първата четвърт.

Столичани действаха доста хаотично и имаха много лоша успеваемост при стрелбата. Те все пак се доближиха до 27:20 в началото на втората част, но след това Рилски си върна контрола с 6 поредни точки. Разликата стана 15, но с тройка на Брейзълтън малко преди края на полувремето паузата дойде при 43:31.

Самоковци вкараха първите 6 точки в третата част, за да поведат с 49:31, след което разликата продължи да бъде около 20 точки. Тя стигна 25 при 70:45 и всичко бе ясно.

Центърът на Рилски Николас Карвачо изигра фантастичен двубой, като се отчете с 21 точки и 23 борби и логично бе избран за МВП на турнира. Павлин Иванов добави 19 точки, а победителите доминираха в основните параметри от играта, за да стигнат до лесния и заслужен успех.