Сякаш ядосани от отпадането си от плейофите в Евролигата, баскетболистите на Олимпиакос решиха да покажа, че имат много по-голям потенциал и победиха  Валенсия 88:79 като гости в 32-ия кръг.

Александър Везенков се отчете с 19 точки, 6 борби, 2 асистенции и коефициент на полезност от 20, за да може тимът му да подобри баланса си до 15-17. Загубата остави Валенсия извън Топ 8 със 17-15.

Българинът нямаше много добър ден в стрелбата за своите стандарти, като реализира 6 от 13 опита, като бе 3 от 8 от тройката, но като цяло отборът му изигра отличен двубой и не даде шансове на испанците.

Силна втора четвърт, в която разликата стана двуцифрена, даде контрола на Олимпиакос, като на почивката гостите водеха с 46:31.

Очакванията за потенциален обрат бяха ликвидирани още в третата четвърт, в която гостите продължиха да играят солидно и набързо поведоха с 66:36 в средата на периода.

Отчаян щурм на Валенсия и отпускане в Олимпиакос стопи разликата до 62:76 след серия от 21:2, а след това и до 71:79. Везенков обаче ликвидира надеждите за обрат с тройка минута и половина преди края.