Антъни Дейвис се завърна за ЛА Лейкърс след повече от 2 месеца отсъствие и пропуснати 30 мача, но и той не успя да вдъхнови Езерняците за победа.

Шампионите паднаха от Далас със 110:115, а Веждата се отчете с 4 точки и 4 борби за 17 минути, като игра само до почивката. Той реализира едва 2 от 10 изстрела от игра и бе нормално да е извън ритъм след толкова дълго отсъствие.

„Беше по-добре, отколкото очаквах. Чувствах се много добре, но след почивката бе трудно да гледам отстрани и да не мога да помогна“ заяви крилото.

Лука Дончич реализира 30 точки за Маверикс, а Кристапс Порзингис добави 19 преди да напусне в третата четвърт с обърнат глезен. Тексасци имаха контрола, но все пак трябваше да треперят до последно за успеха.

ЛеБрон Джеймс  се очаква да пропусне още около 2 седмици от сезона, като без звездите си Лейкърс очаквано се смъкна до 5-ото място в класирането на Запад с баланс 35-24. Далас и Портланд са близо с по 32-26.

Останалите резултати: Бостън – Финикс 99:86, Орландо – Ню Орлийнс 100:135, Милуоки – Филаделфия 124:117, Сан Антонио – Детройт 106:91, Чикаго – Шарлът 108:91.