Джейсън Тейтъм наниза фантастичните 60 точки за Бостън, а ЛеБрон Джеймс се завърна за ЛА Лейкърс. Това бяха само някои от акцентите в мачовете от тази нощ в НБА.

Крилото се нареди до Лари Бърд за най-много точки в мач в историята на Селтикс, след като изведе Детелините до знаменит обрат срещу Сан Антонио и победа със 143:140 след продължение.

Бостън губеше с 32 точки още във втората четвърт и с 29 на почивката, но Тейтъм се развихри, за да може тимът му да регистрира третият най-голям обрат в Лигата в последните 25 години. През 2009-а Сакраменто навакса 35 точки срещу Чикаго, а през 1996-а Юта обърна Денвър след пасив от 36.

„Бих си тръгнал още на почивката. Дъщеря ми го направи и наистина нямаше нужда да остава“ заяви треньорът Брад Стивънс, след като тимът му показа две различни лица.

През първото полувреме Тейтъм имаше 24 точки, точно половината от тези на отбора, който изоставаше с 48:77. В третата част обаче, Селтикс стопи пасива си до 13, а в последната Тейтъм наниза 20, за да влезе мача в продължение, в което добави още 11. Домакините вкараха 13 тройки от 20 опита след почивката и подобриха актива си до 34-30.

В същото време ЛеБрон Джеймс се завърна за ЛА Лейкърс, след като пропусна предишните 20 мача на отбора, заради контузия в глезена, но Езерняците паднаха от Сакраменто със 106:110 у дома.

Краля завърши с 16 точки, 8 борби, 7 асистенции и 5 грешки, като пропусна стрелба отдалеч по-малко от 3 секунди преди сирената, с която щеше да даде аванс на Езерняците. Шампионите загубиха последната четвърт с 18:32 и с баланс 36-27 са в здрава битка с Далас (35-27) и Портланд (35-28) за 5-ото и 6-ото място в конференцията.

Останалите резултати: Филаделфия – Атланта 126:104, Бруклин – Портланд 109:128, Кливланд – Вашингтон 93:122, Мемфис – Орландо 92:75, Чикаго – Милуоки 98:108, Финикс – Юта 121:100 (Слънцата вече са 1-и на Запад, като имат равни показатели с Джаз от по 45-18).