Баскетболистите на Левски се класираха за финалния плейоф в първенството ни, в който ще се противопоставят на Рилски спортист.

В много резултатен мач възпитаниците на Тити Папазов спечелиха драматично като гости в Ботевград четвъртия мач от серията с Балкан със 103:101 точки, след като губеха на почивката с 37:46.

Разликата стигна до 16 точки в  третата четвърт, но серия от 15:2 върна столичани в  двубоя, а в края те поведоха с 94:87 и успяха да затворят двубоя, въпреки усилията на домакините да преобърнат нещата.

Така с 3:1 победи Левски стигна до финалния сблъсък, при който Рилски ще има домакинско предимство. Във финалната серия, която започва на 19-и май, ще се играе до 4 победи от 7 мача.