Левски Лукойл започна с победа финалната серия в баскетболното първенство, след като измъкна 89:85 срещу домакините от Рилски Спортист.

Двубоят предложи много драма и бе решен в самия край, но столичани се оказаха по-прецизни във важните моменти и поведоха с 1-0 в серията до 4 победи. Вторият мач отново е в Самоков в петък.

Домакините могат да съжаляват, защото във втората четвърт отвориха аванс от 15 точки при 35:20, но след това бързо загубиха преднината си, като на почивката водеха само с 43:39.

След това сблъсъкът вървеше равностойно, за да се стигне до последната минута, когато се реши всичко. Данило Тасич вкара ключова тройка за 87:85 в полза на Левски, след което Павлин Иванов пропусна за домакините, а Тайрон Брейзълтън подпечата успеха 3 секунди преди края.

Тасич завърши с 23 точки, 11 борби и коефициент на полезност от 34 за победителите, Кийт Бенсън вкара 24 точки, а Чавдар Костов добави 18. За домакините от Рилски Спортист Брандън Браун се отчете с 22, а Павлин Иванов вкара 14.