Голямото трио на Бруклин Нетс се развихри през второто полувреме и Мрежите започнаха с победа плейофине на НБА след 104:93 срещу Бостън.

След слаби първи 2 четвърти, в които нюйоркчани вкараха едва 1 тройка от 13 опита и изоставаха с 6 точки, Кевин Дюрант, Кайри Ървинг и Джеймс Хардън вкараха първите 22 точки за отбора си след паузата, като след  серия от 18:4 Бруклин поведе и не погледна назад.

Кей Ди завърши с 32 точки и 12 борби, Кайри вкара 29, а Брадата се отчете с 21, 9 борби и 8 асистенции. Серия от 12:2 в последната четвърт увеличи разликата до 94:81 и всичко бе ясно.

В другия мач на Изток Милуоки надви Маями със 109:107 след продължение. Крис Мидълтън вкара от средно разстояние половин секунда преди края, за да донесе успеха. Преди това Джими Бътлър, който бе 4 от 22 от игра, изравни със сирената с поднасяне, но това не стигна на Горещите. Те вкараха 20 тройки от 50 опита срещу едва 5 за Бъкс, но и това не им стигна.

На Запад гостите спечелиха първите мачове и отмъкнаха домакинското предимство на съперниците. Далас победи ЛА Клипърс със 113:103 след 31 точки, 10 борби и 11 асистенции от лидера си Лука Дончич.

Домакините пропуснаха 8 от последните си 9 стрелби от игра и след 100:100 се провалиха в последните 3 минути. Тим Хардуей добави 21 точки, Дориан Фини-Смит 18.

В същото време Деймиън Лилард поведе Портланд към успех в Денвър със 123:109. Гардът се отчете с 34 точки, а Трейл Блейзърс нанизаха 19 тройки от 40 изстрела за успеха. Пионерите се откъснаха с 96:86 в края на третата четвърт, а в последната след като разликата падна до 107:103, вкараха 11 поредни точки и решиха всичко. Никола Йокич водеше Нъгетс с 34 точки и 16 борби, но даде едва 1 асистенция.