Баскетболистите на Милуоки Бъкс отнесоха Маями със 132:98, за да поведат с 2-0 победи в плейофите на НБА. Сега серията се мести във Флорида за следващите два мача.

Елените, които в първия мач вкараха едва 5 тройки, сега нанизаха рекордните в историята си в елиминациите 22, за да стигнат до убедителния триумф.

Още в първата четвърт домакините вкараха 10 изстрела отдалеч, за да поведат с 46:20 след първите 12 минути. След това разликата стигна 36 точки. Янис Антетокумпо реализира 32 точки и взе 13 борби, Брин Форбс добави 22 точки, като бе 6 от 9 отдалеч, а Крис Мидълтън вкара 17.

В същото време на Запад Денвър си взе поука след загубата в първия мач и срази Портланд със 128:109, за да изравни на 1-1 преди двете си поредни гостувания в щата Орегон.

Никола Йокич поведе Нъгетс с 38 точки, които доминираха в правоъгълника с 54-32, имаха предимство от 16-4 при точките от бърза атака и от 21-4 при точките от втори шанс.

Деймиън Лилард бе неудържим с 42 точки за Блейзърс, от които 9 тройки. Той вкара 32 до почивката, но след това домакините поставиха срещу него по-високия Аарън Гордън и това свърши работа.