Бруклин размаза Милуоки със 125:86, за да поведе с 2-0 победи в серията и да покаже, че дори и без Джеймс Хардън е основен фаворит за титлата в НБА.

Кевин Дюрант наниза 32 точки само да 3 части, а тимът водеше в един момент с 49 точки, за да постигне най-убедителната победа в историята си в плейофите. Брадата пропусна мача заради проблем в бедрото.

Отлично движение на топката, помогна за стрелба от чисти позиции. Домакините вкараха 52% от стрелбите си, като от тройката бяха 21 от 42. Те дръпнаха с 36:19 още след първата част и не погледнаха назад. Елените отново играха лошо и след като в първия мач вкараха едва 6 тройки, във втория подобрението бе минимално – 8.

В същото време на Запад Финикс започна серията с Денвър с победа със 122:105. Възроденият Крис Пол се отчете с 21 точки и 11 асистенции за триумфа, показвайки, че е преодолял проблемите в рамото, като още трима негови съотборници стигнаха границата от 20 точки – Девин Букър, ДеАндре Ейтън и Микал Бриджис.

Слънцата губеха с 60:70 в началото на третата четвърт, но бързо наваксаха. Те вкараха 16 поредни точки в периода, за да поведат със 79:72, а в началото на последната част отвориха аванс от 18, за да стигнат до комфортната победа.

Никола Йокич реализира 22 точки за Нъгетс, но тимът не отговори на енергията на съперника в последните 20 минути и загуби второто полувреме с 47:65.