Донован Мичъл наниза 45 точки, а Юта надви ЛА Клипърс със 112:109, за да поведе с 1-0 победи в полуфиналната серия от плейофи от Западната конференция в НБА.

Гардът поведе Джазмените, които изоставаха с 13 точки на почивката, като вкара 32 точки само през второто полувреме, а тимът му навакса пасива още в третата част.

В последната домакините се откъснаха и при 112:104 малко повече от минута преди края всичко изглеждаше решено, но калифорнийци продължиха битката и с тройка на Пол Джордж се доближиха до 109:112. Те имаха и последна възможност да изравнят, но Руди Гобер блокира опита на Маркъс Морис по страхотен начин.

Боян Богданович и Джордън Кларксън вкараха по 18 точки за победителите, докато звездите на Клипърс – Кауай Ленърд и Пол Джордж завършиха съответно с 23 и 20, като успеваемостта на Джордж от игра бе едва 4 от 17.

В същото време Джоел Ембийд отбеляза 40 точки, преодолявайки разочарованието от това, че не бе избран за МВП на сезона, а Филаделфия изравни срещу Атланта след 118:102, за да стигне до 1-1 в серията преди двете поредни гостувания в щата Джорджия.

Сиксърс профукаха преднина от 21 точки, но Шейк Милтън излезе на сцената с добро включване от пейката. Негова тройка със сирената за третата част от много далеч даде аванс на Фили от 91:84, а след това серия от 14:0 подпечата успеха. Трей Йънг и Данило Галинари вкараха по 21 точки за Ястребите.