Милуоки Бъкс се върна в битката срещу Бруклин в плейофите на НБА, след като спечели с 86:83 мач №3 и намали изоставането си в серията на 1-2 победи. Мач №4 отново ще бъде в щата Уисконсин.

Елените измъкнаха трудния успех в самия край, въпреки че водеха с 21 точки в началото на втората четвърт. Още до почивката Нетс намалиха изоставането си само до 4 точки, а след нея гонитбата в резултата продължи.

В края Мрежите дори поведоха с 83:80 след тройка на Кевин Дюрант, но Крис Мидълтън реализира при пробив, след което и двата тима пропуснаха при свои атаки. Джру Холидей обаче проби срещу Брус Браун и вкара с поднасяне за 84:83 11 секунди до сирената. Браун пропусна впоследствие, а след два наказателни изстрела на Мидълтън, Дюрант не успя да изравни със сирената.

Мидълтън наниза 35 точки за победителите и взе 15 борби, а Янис Антетокумпо добави 33 и 14 овладени топки. И двата тима стреляха под 38% от игра, но това се оказа по-голям проблем за Бруклин. Дюрант все пак отбеляза 30 точки, а Кайри Ървинг добави 22.

В същото време на Запад Юта дръпна с 2-0 срещу ЛА Клипърс след нов успех, този път със 117:111. Донован Мичъл отново поведе домакините с 37 точки, а калифорнийци пропуснаха 9 поредни изстрела в края.

Домакините направиха серия от 14:2, за да поведат със 113:103 3 минути преди сирената и това се оказа решаващо. Мичъл гарантира триумфа със стрелба от  средна дистанция за 115:108 43 секунди до сирената.

Реджи Джаксън водеше Клипърс с 29 точки, Пол Джордж добави 27, а Кауай Ленърд още 21, но вкара само 2 в последната част. Сега Клипърс ще бъде домакин в следващите две срещи и отново ще трябва да наваксва пасив от 0-2, както и срещу Далас, но тогава загуби първите два мача у дома.