Баскетболистите на Финикс продължават победния си ход в плейофите на НБА и вече са само на един успех от финала на Запад.

Слънцата записаха 6-и пореден триумф, след като спечелиха със 116:102 като гости срещу Денвър и вече водят с 3-0, поставяйки Нъгетс пред неприятно бързо отпадане.

Девин Букър наниза 28 точки, а Крис Пол добави 27, за да може тимът от Аризона да развали празника на Никола Йокич, който получи наградата си за МВП на сезона.

Сърбинът направи чудовищен трипъл-дабъл от 32 точки, 20 борби и 10 асистенции и стана едва третият в историята на елиминациите след Уилт Чембърлейн и Карим Абдул-Джабар с 30-20-10, но това не бе достатъчно.

Финикс се откъсна в третата четвърт, спечелена с 31:21, за да поведе със 90:76 преди последния период, в който разликата стигна 20 и не падна под 13. Гостите вкараха 53% от стрелбите си и имаха предимство от 12-2 при точки от бърза атака.

В същото време на Изток Филаделфия си върна домакинското предимство срещу Атланта след 127:111 като гост и поведе с 2-1 в серията. Джоел Ембийд вкара 27 точки, Тобаяс Харис добави 22, а Бен Симънс 18 за победата, която бе изкована в третата част, спечелена с 34:19. Трей Йънг вкара 28 за Ястребите, които ще бъдат домакини и в следващия мач.