Страхотни изненади и неочаквани развръзки се получиха в плейофите на НБА през тази нощ, след като гостите спечелиха мачовете си.

Атланта навакса 26 точки пасив срещу Филаделфия, за да спечели със 109:106. Ястребите водят с 3-2 в серията и ще бъдат домакини в следващия двубой.

Трей Йънг наниза 39 точки за победителите, които губеха с 44:70 2 9 минути преди края на третата част и все още изоставаха с 18 на старта на последната четвърт. В последните 12 минути обаче, гостите се развихриха и след 40-19 при стрелба 16 от 22 от игра, триумфираха.

Джоел Ембийд наниза 39 за Сиксърс, а Сет Къри добави 36, но двамата бяха единствените за Филаделфия, които отбелязаха кош от игра през второто полувреме. Атланта все още губеше с 94:104 4:23 минути преди края, но гостите реализираха 15 поредни точки, за да спечелят.

В същото време на Запад ЛА Клипърс изненада Юта и след 119:111 тимът също поведе с 3-2 преди домакинството си в Лос Анджелис в следващия двубой.

Без Кауай Ленърд, който е с контузия в коляното и може да не се върне до края на плейофите, Пол Джордж отбеляза 37 точки и взе 16 борби, Маркъс Морис добави 25, а Реджи Джаксън още 22 за успеха.

Ключова се оказа третата четвърт, спечелена от Клипърите с 32:18. Домакините се доближиха до 97:100, но поредни кошове на Джаксън спряха обрата. Боян Богданович наниза 9 тройки и общо 32 точки, но Донован Мичъл остана само с 21 при 6 от 19 от игра.