Баскетболистите на Милуоки стигнаха финала в НБА за първи път от 47 години, след като победиха Атланта със 118:107 като гости и затвориха серията с 4-2.

Елените направиха това отново без суперзвездата си Янис Антетокумпо, чийто статут за финалната серия срещу Финикс, която започва в сряда сутринта българско време, остава неясен.

Отборът от щата Уисконсин има два финала в историята си, които са от времената на Карим Абдул Джабар. През 1971 тимът спечели титлата 4-0 срещу Балтимор, но през 1974 губи битката с 2-4 от Бостън и веднага след това Карим поема към Лос Анджелис, за да играе за Лейкърс.

Тази нощ решаваща се оказа третата четвърт, която Милуоки спечели с 44:29 и се откъсна 19 преди последната част. Крис Мидълтън вкара 23 от своите 32 точки именно в тези ключови минути, в това число и 16 поред. Джру Холидей добави още 27 точки за триумфа.

Трей Йънг се завърна за Ястребите, след като пропусна предишните два мача заради натъртване на кост на крака, но не бе във форма и реализира едва 4 от 17 стрелби, за да завърши със само 14 точки. В последната четвърт разликата падна до 6 при 107:101, а след това и до 113:106, но тройка на Пи Джей Тъкър приключи всичко.

Финикс ще има домакинското предимство във финалната серия, като ще бъде домакин в първите два мача от нея. Слънцата спечелиха и двата мача срещу Милуоки през редовния сезон първо със 125:124, а след това и със 128:127 след продължение.