Баскетболистите на Милуоки върнаха интригата в битката за титлата в НБА, след като спечелиха ключовия мач №3 със 120:100 срещу Финикс.

Слънцата продължават да водят в серията, но авансът им ба намален на 2-1 успеха, като мач №4 отново ще бъде в щата Уисконсин.

Янис Антетокумпо отново поведе своя тим с 41 точки, като реализира 13 от 17 наказателни изстрела и взе 13 борби. Джру Холидей помогна с 21 точки, а Елените решиха всичко във втората и третата част.

Първата бе равностойна, а във втората Финикс успя да дръпне с 36:30, преди домакините да направят страхотна серия от 30:9, след която се откъснаха с 60:45 на почивката, печелейки втората част с 35:17.

Янис Антетокумпо вкара 18 точки още до почивката, Крис Мидълтън се справяше добре с 15, докато за гостите ДеАндре Ейтън се отчете с 16 през първото полувреме и 7 от 9 стрелба от игра. Девин Букър започна едва 2 от 11, а Микал Бриджис, който вкара 27 точки в мач №2, бе с 0 в първите две четвърти.

В третата четвърт разликата падна до 4, но Джру Холидей вкара важни стрелби отдалеч, а след това и Янис взе нещата в ръцете си, като Милуоки се откъсна отново, този път решаващо, повеждайки с 98:76 след 3 първите части, а в последната мачът се доиграваше.

Домакините направиха само 9 грешки срещу 15 за Финикс, откраднаха 8 пъти топката, имаха предимство в правоъгълника от 54-40 точки, както и от 16-6 при бърза атака.

Големият длъжник за Финикс бе Девин Букър, реализирал едва 10 точки при 3 от 14 от игра. Крис Пол отбеляза 19, а Джей Краудър и Деандре Ейтън добавиха по 18, но този път Слънцата бяха надиграни.

Милуоки – Финикс    120:100 (1-2 в серията)
(25:28, 33:17, 38:31, 22:24)
Милуоки: Тъкър 7, Я. Антетокумпо 41, Мидълтън 18, Лопес 11, Холидей 21 (Портис 11, Конаутън 8, Форбс, Тийг, Т. Антетокумпо, Мерил, Нуори 3)
Финикс: Краудър 18, Бриджис 4, Ейтън 18, Букър 10, Пол 19 (Камински 6, Крейг 2, Джонсън 14, Пейн 7, Надер, Аликзандър 2)