Баскетболистите на Милуоки са само на победа от титлата в НБА, след като спечелиха със 123:119 като гости срещу Финикс и при 3-2 в серията ще опитат да приключат всичко у дома в следващия двубой.

Сблъсъкът в Аризона предложи обрати и битка до последно, като Слънцата имаха своя шанс в края, но не успяха да го използват и в крайна сметка Елените станаха първия тим, който печели гостуване в серията.

Домакините започнаха фантастично мача, като действаха здраво в защита и отлично в нападение. В един момент те вкараха 10 поредни стрелби от игра, реализираха 14 от 19 през първия период и дръпнаха с 37:21 след него.

Елените обаче се окопитиха много бързо. Те вкараха първите 7 точки във втората четвърт, резервите Пат Конаутън и Боби Портис се включиха отлично и за малко повече от 4 минути стигнаха до равенството при 42:42.

До почивката последва гонитба в резултата, но Милуоки влезе в паузата с аванс от 64:61 след 43:24 във втората част. Елените имаха почти 58% успеваемост при стрелбата от игра, като Джру Холидей бе с 18 точки, след  като в миналия мач общо имаше 13.

В третата четвърт Девин Букър започна силно, но Милуоки запази отличната си успеваемост при стрелбата от игра и гостите дръпнаха с 85:75 в средата на периода. Разликата стигна 13 преди домакините да успеят да понамалят пасива си, но последната част все пак започна при аванс от 100:90 за Елените.

В нея разликата стана 14 преди Слънцата да вкарат 2 поредни тройки, а след това да стопят пасива си до 107:113 и 112:117. Крис Мидълтън отговаряше с точни стрелби за гостите, но Девин Букър наниза тройка за 117:120. Янис пропусна два наказателни изстрела 69 секунди до сирената, а Крис Пол намали пасива на точка в ответната атака.

Холидей не успя да реализира за гостите и Слънцата получиха шанс да поведат, но 20 секунди преди края Холидей открадна топката от ръцете на Букър и след това даде пас алей-ъп за Янис, който мощно заби и бе фаулиран.

Гръцкият чудак изпусна от линията, но пък тимът му взе борбата. Мидълтън успя при един от своите опити и вдигна разликата до 123:119 10 секунди до сирената. Букър не успя от тройката и това бе всичко за Слънцата.

Янис Антетокумпо наниза 32 точки за победителите, Крис Мидълтън добави 29, но голямата фигура за Бъкс бе Джру Холидей с 27 точки, 13 асистенции и серия ключови изяви в защита. Освен това Милуоки нанизаха 57,5% от стрелбите си, като бяха 14 от 28 от тройката.

За Финикс Девин Букър отново бе фантастичен с 40 точки, Крис Пол добави 21, ДеАндре Ейтън още 20 и 10 борби, тимът вкара 13 от 19 тройки и имаше предимство в правоъгълника от 52:46 точки, но при бързите атаки Елените доминираха с 21:12.

Финикс – Милуоки        119:123 (2-3 в серията)
(37:21, 24:43, 29:36, 29:23)
Финикс: Букър 40 , Пол 21, Ейтън 20, Краудър 10, Бриджис 13 (Крейг 3, Джонсън 6, Пейн 6)
Милуоки: Холидей 27, Мидълтън 29, Лопес 9, Тъкър 3, Я. Антетокумпо 32 (Конаутън 14, Портис 9, Тийг)