Баскетболистите на ЛА Лейкърс допуснаха сериозен провал, след като загубиха срещу Окламоха Сити имайки 26 точки преднина.

Езерняците играха във втори пореден мач без ЛеБрон Джеймс, който е с проблем в глезена, но в средата на втората четвърт дръпнаха с 56:30 и всичко изглеждаше наред.

Младият тим на Гръмотевиците обаче, който бе загубил първите си 4 мача, не се отказа и бързо стопи пасива, като в края на третата четвърт поведе, а в последната успя да стигне и до триумфа.

„Един мач продължава 48 минути и всичко може да се случи. Ние просто не спряхме да вярваме“ заяви Шей Гилджъс-Аликзандър, завършил с 27 точки за победителите. Дариъс Бейзли се отчете с 20, а новобранецът Джош Гиди помогна с 18 точки и 10 асистенции.

Антъни Дейвис вкара 30 за Лейкърс, а бившата звезда на домакините Ръсел Уестбрук добави 20 точки, 14 борби и 13 асистенции за 185-ия трипъл-дабъл в кариерата си, но в самия край бе изгонен след скандал  със съперник. Кармело Антъни пропусна от тройката в последните секунди с изстрел, с който би изравнил резултата и калифорнийци са с баланс 2-3.

Останалите резултати: Орландо – Шарлът 111:120, Бостън – Уошингтън 107:116, Бруклин – Маями 93:106, Торонто – Индиана 118:100, Ню Орлийнс – Атланта 99:102, Милуоки – Минесота 108:113, Финикс – Сакраменто 107:110, Портланд – Мемфис 116:96, ЛА Клипърс – Кливланд 79:92.