Само един отбор остана непобеден в НБА, след като тази нощ Чикаго и Голдън Стейт допуснаха първите си поражения.

Биковете отстъпиха драматично със 103:104 у дома пред Ню Йорк, въпреки че в края вкараха 12 поредни точки и почти успяха да стигнат до знаменит обрат в последните 3 минути.

Джулиъс Рандъл пропусна два наказателни изстрела за Никс 4,7 секунди преди края и Чикаго получи последна възможност, но Демар Дерозън стреля неточно от средно разстояние и гостите оцеляха. Кемба Уокър водеше Ню Йорк с 21 точки, а Ар Джей Барет добави 20. И двата тима са с баланс 4-1.

Такива са показателите и на Голдън Стейт, който пък загуби със 101:104 след продължение срещу Мемфис. Уориърс водеха с 19 точки в началото на втората четвърт, но изпуснаха контрола върху мача.

Стеф Къри наниза 36 точки, но не успя да се разпише в послесната четвърт и добавеното време, пропускайки и 6-те си стрелби. Джа Морент наниза 30 за Гризлис, които подобриха баланса си до 3-2. Така без поражение в Лигата е само Юта  - 4-0.

Останалите резултати: Фидаледфия – Детройт 110:102 (30 точки на Джоел Ембийд за Сиксърс), Уошингтън – Атланта 122:111, Хюстън – Юта 91:122, Далас – Сан Антонио 104:99.