Баскетболистите на Чикаго продължиха със силното си представяне и сразиха и Бостън със 128:114 след невероятна последна четвърт.

Биковете губеха с 19 точки в третата четвърт и с 14 в началото на последната, но успяха да направят знаменит обрат и след 39:11 в периода стигнаха до триумфа, който подобри баланса им до 6-1.

„Беше много приятно, че не спряхме да се борим. Гостувахме на трудно място, изоставахме с много, но не се отказахме“ заяви ДеМар ДеРозън, който поведе отбора си с 37 точки.

Зак ЛаВин добави още 26 за победителите, които изоставаха със 75:94 около 3 минути преди края на третата част. Биковете вкараха първите 12 точки в последния период, след което просто не погледнаха назад, правейки и серия от 18:2.

Джейлън Браун реализира 28 точки за Селтикс, а Джейсън Тейтъм и Ал Хорфърд добавиха по 20, но Келтите загубиха за трети път поред и са с показатели от едва 2 победи и 5 загуби.

Останалите резултати: Шарлът – Кливланд 110:113, Филаделфия – Портланд 113:103 (Ембийд получи почивка, Харис отпадна заради Ковид, Лилард със само 20 точки и едва 2 от 9 отдалеч), Индиана – Сан Антонио 131:118, Атланта – Уошингтън 118:111, Ню Йорк – Торонто 104:113, Мимфис – Денвър 106:97, Минесота – Орландо 97:115, ЛА Клипърс – Оклахома Сити 99:94.