Александър Везенков изигра отново отличен мач за Олимпиакос, но гръцкият тим загуби тежко от шампиона Анадолу Ефес 69:88 в мач от 10-ия кръг, след като се срина тотално в последната четвърт.

Българинът завърши със 17 точки, 8 борби и коефициент на полезност от 26, но и това не помогна на Олимпиакос, който загуби и 4-ото си гостуване за сезона и е с баланс 6-4.

Везенков вкара първите си 5 стрелби от игра, като в края завърши с 6 успешни от 8 опита, в това число 2 от 4 от тройката. Той реализира и трите си изстрела от наказателната линия, а освен това добави и 3 асистенции.

За негово съжаление обаче, съотборниците му не го подкрепиха, като Олимпиакос се срина тотално в последната четвърт, преди която резултатът бе едва 68:66 за Анадолу.

След това обаче домакините вкараха първите 11 точки за периода, играта на гръцкия тим тотално се разстрои, като последваха много грешки и Анадолу спечели тази четвърт с 20:3, а с това и мача, за да подобри актива си до 4-6.