Сензационен Ръсел Уестбрук почти измъкна ЛА Лейкърс в „Медисън Скуеър Гардън“, но домакините от Ню Йорк все пак спечелиха със 106:100 дербито в НБА.

Гардът вкара 25 от своите 31 точки през второто полувреме и добави 13 борби и 10 асистенции за поредния си трипъл-дабъл, но Езерняците не успяха да спечелят, въпреки че бяха близо до страхотен обрат.

Без наказания ЛеБрон Джеймс те губеха с 29:54 в средата на втората четвърт, но още до почивката намалиха пасива до 12, а малко преди края на третата четвърт успяха и да изравнят при 79:79. Така обаче и не поведоха.

Еван Фурние поведе Никс със своите 26 точки, а Имануел Куикли вкара 12 в последната четвърт, за да може Ню Йорк да направи серия от 15:3 и да дръпне със 105:93, което се оказа и решаващо.

Антъни Дейвис нямаше ден в стрелбата и приключи с 20 точки при 7 от 17 от игра, Кармело Антъни бе 3 от 14 за 12 точки, а Тейлън Хортън-Тъкър не вкара нито точка и така домакините оцеляха, за да се подобрят до 10-8, докато Лейкърс вече е с 9-10.

Останалите резултати: Детройт  - Маями 92:100 (Горещите спечелиха последната четвърт с 33:16), Портланд – Денвър 119:100 (Никола Йокич отново не игра за Нъгетс), ЛА Клипърс – Далас 104:112 (прод, Лука Дончич се завърна след контузия с 26 точки за Маверикс).