Баскетболистите на Голдън Стейт си върнаха тъпкано на Финикс за загубата от Слънцата във вторник и сразиха съперника си със 118:96, за да прекъснат серията му от 18 поредни победи.

Стеф Къри отбеляза 23 точки, от които 6 тройки, като бе на много по-добро ниво от предишния мач, в който стрелбата му бе само 4 от 21. Липсата на Девин Букър за гостите пък оказа сериозно влияние.

Уориърс изиграха много силен отборен мач, като хората от пейката помогнаха с общо 51 точки, от които 19 на Гари Пейтън и 17 на Хуан Тоскано-Андерсън. На почивката Голдън Стейт водеше само с 3, но след нея се развихри и след 67:48 за второто полувреме стигна до триумфа. Така хората на Стив Кър имат баланс 19-3 срещу 19-4 за Феиникс.

В същото време Клипърс спечели дербито на Лос Анджелис след 119:115 срещу Лейкърс. ЛеБрон Джеймс се завърна за Езерняците с 23 точки и 11 борби и серия от негативни тестове за Ковид 19, но това не бе достатъчно.

Победителите в нито един момент не изоставаха, но така и не успяха да се откъснат, като всичко се реши в последната минута. Люк Кенард вкара тройка 37 секунди преди края за 116:111, а след 2 точки за Езерняците Маркъс Морис реши всичко с още една точна стрелба отдалеч 7 секунди до сирената. Двата тима са с близки показатали – Клипърс с 12-11, а Лейкърс с 12-12.

Останалите резултати: Индиана – Маями 104:113, Вашингтон – Кливланд 101:116, Атланта – Филаделфия 96:98, Бруклин – Минесота 110:105, Хюстън – Орландо 118:116, Далас – Ню Орлийнс 91:107, Юта – Бостън 137:130.