Баскетболистите на Хюстън продължиха неочакваната си победна серия и я увеличиха до немислимите 7 мача след 114:104 срещу Бруклин.

Ракетите, които записаха 15 поредни загуби преди победната си поредица, регистрират най-дългата си успешна серия от 2 години насам.

Те използваха това, че Кевин Дюрант и Ламаркъс Олдридж получиха почивка за Мрежите и се справиха с бившата си звезда Джеймс Хардън, който вкара 25 за гостите, но бе едва 4 от 16 от игра.

Брадата бе посрещнат с подобаващи освирквания в началото, но след това бе топло аплодиран, когато по време на прекъсване в първата четвърт бе пуснато видео посветено на времето му в отбора.

Младият тим на Хюстън отвори 17 точки преднина преди последната четвърт, в която разликата падна до 4, но след това тексасци се откъснаха и затвориха мача. Ерик Гордън наниза 21 точки за победителите, а Гарисън Матюс добави 19, от които 12 в последната четвърт.

С победата тексасци подобриха баланса си до 8-16 и макар и да е ясно, че нямат шанс за плейофите, поне не са един от най-големите аутсайдери в Лигата.

Останалите резултати: Шарлът – Филаделфия 106:110, Кливланд – Чикаго 115:92, Детройт – Уошингтън 116:119 (прод), Индиана – Ню Йорк 122:102, Маями – Милуоки 113:104, Торонто – Оклахома Сити 109:110, Мемфис – Далас 96:104, Минесота – Юта 104:136, Ню Орлийнс – Денвър 114:120 (прод), Голдън Стейт – Портланд 104:94 Сакраменто – Орландо 142:130, ЛА Клипърс – Бостън 114:111.