Ню Йорк обърна Бостън със 108:105 в един от най-драматичните мачове през  сезона в НБА до момента.

В „Медисън Скуеър Гардън“, известна още и като „Меката на Баскетбола“, домакините наваксаха 25 точки пасив от втората четвърт, след като изоставаха с 32:57 по-малко от 4 минути преди края на първото полувреме.

Еван Фурние обаче поведе Никс с рекордните в кариерата си 41 точки, а Джулиъс Рандъл вкара 15 от своите 22 след почивката. В един момент крилото показа към феновете обърнат палец надолу, недоволен от освиркванията, които се чуха към отбора преди почивката.

В края драмата стана пълна, защото Ню Йорк поведе, но Джейсън Тейтъм, който завърши с 36 точки за Селтикс, изравни за 105:105 по-малко от 2 секунди преди края. При последното отиграване топката получи Ар Джей Барет, направи дрибъл надясно и от трудна позиция реализира тройка с табло със сирената, вдигайки феновете  на крака.

„Изстрелът е труден, но всеки път, когато стрелям така, вярвам, че ще вкарам. Сега не видях, какво се случи, тъй като паднах, но по реакцията на феновете разбрах, че съм успял и бе страхотно“ заяви Барет, който бе едва 4 от 15 от игра и завърши  13 точки.

С успеха Ню Йорк подобри баланса си до 19-20, а Бостън е с 18-21, като за 4-и през сезона отборът допусна загуба, след като е водил поне с 19 точки.

Останалите резултати: Мемфис – Детройт 118:88 (7-а поредна победа за Гризлис), Ню Орлийнс – Голдън Стейт 101:96 (Къри и Грийн не играха за Уориърс), Финикс – ЛА Клипърс 106:89 (Слънцата с победа №30 и отново са на върха в Лигата).