Баскетболистите на Мемфис Гризлис водени от звездата си Джа Морент, нямат спиране в НБА.

Тази нощ гардът наниза 29 точки, а отборът му постигна нов впечатляващ успех след 116:108 срещу Голдън Стейт Уориърс.

Триумфът бе 10-и пореден за Гризлитата, което е клубен рекорд, а с баланс 29-14 отборът вече диша във врата на третия на Запад Юта.

„Обичам напрежението. Тогава мисля, че съм най-силен, а и с тези победи вече си спечелихме уважението на Лигата“ коментира Морент, който вкара 5 точки в последната минута.

Заир Уилямс и Тайъс Джоунс добавиха по 17 точки за успеха, който бе изкован в последната четвърт, спечелена с 29:18. Стеф Къри завърши с трипъл-дабъл от 27 точки, 10 борби и 10 асистенции, Клей Томпсън реализира 14 точки във втория си мач за сезона, но Голдън Стейт вече е с показатели 30-10.

Останалите резултати: Уошингтън – Оклахома Сити 122:118, Торонто – Финикс 95:99, Ню Орлийнс – Минесота 128:125, Чикаго – Детройт 133:87, ЛА Клипърс – Денвър 87:85 (домакините наваксаха 25 точки пасив).