ЛА Лейкърс се върна към победите след неочаквано силна защита в последната четвърт, за да победи Юта със 101:95 и да прекъсне серията си от 3 поредни загуби в НБА.

В Деня на Мартин Лутър Кинг, Езерняците показаха силна игра точно когата трябва, за да спечелят срещу един от водещите отбори в конференцията и да подобрят баланса си до 22-22.

ЛеБрон Джеймс реализира 25 точки, а Стенли Джонсън, който бе привлечен наскоро и подписа нов 10-дневен договор с отбора, вкара 10 от своите 15 в последната част, която калифорнийци спечелиха с 29:17.

Краля, който се извини на феновете след грозната загуба с 37 точки от Денвър в предишния мач, демонстрира голямо желание и атакуваше сериозно центъра на съперника Руди Гобер. Донован Мичъл също нямаше ден за Джаз със само 13 точки, а отборът стреля едва 37% срещу почти 45 за домакините.

Останалите резултати: Бостън – Ню Орлийнс 104:92, Ню Йорк – Шарлът 87:97, Уошингтън – Филаделфия 117:98, Кливланд – Бруклин 114:107, Мемфис – Чикаго 119:106, ЛА Клипърс – Индиана 139:133, Орландо  - Портланд 88:98, Атланта – Милуоки 121:114, Маями – Торонто 104:99, Далас – Оклахома Сити 104:102, Сан Антонио – Финикс 107:121.