Центровете доминираха и блестяха през изминалата нощ в НБА. Джоел Ембийд избухна с 50 точки за 27 минути, а Филаделфия победи Орландо със 123:110.

Камерунецът изравни личния си рекорд, след като вкара 17 от 23 опита от игра и бе 15 от 17 от наказателната линия. Той добави и 12 борби.

Сиксърс бяха освирквани на почивката от феновете си, след като изоставаха с 10 точки, но в третата четвърт се развихриха, печелейки периода с 47:23, за да запишат 9-а победа в 11 мача. Ембийд вкара 23 точки в него, а в последната част игра само 58 секунди, реализирайки още 3 точки. Филаделфия е с баланс 26-18 и остава в битката в челото на Изток.

В същото време Никола Йокич се отчете с 49 точки, 14 борби и 10 асистенции, за да запише трети пореден трипъл-дабър, а Денвър надви ЛА Клипърс със 130:128 след продължение.

В последните секунди Жокера бе дублиран, но видя свободния Аарън Гордън и му подаде през цялото игрище, а крилото наниза решаващата тройка, с която Нъгетс стигнаха до триумфа. Ивица Зубац реализира рекордните в кариерата си с 32 точки за калифорнийци, но това не бе достатъчно.

Останалите резултати: Уошингтън – Бруклин 118:119, Атланта – Минесота 134:122, Бостън – Шарлът 102:111, Маями – Портланд 104:92, Чикаго – Кливланд 117:104, Милуоки – Мемфис 126:114, Сан Антонио – Оклахома Сити 118:96, Юта – Хюстън 111:116, Сакраменто – Детройт 131:133, ЛА Лейкърс – Индиана 104:111.