Стеф Къри вкара първия си победен кош със сирената, за да измъкне Голдън Стейт от ново разочарование и да донесе измъчено 105:103 срещу Хюстън.

След като в предишния си мач Уориърс загубиха от резервите на Индиана, сега бяха на път да се изложат и срещу друг тим с доста сериозен отрицателен баланс, но все пак оцеляха.

Калифорнийци губеха с 11 на почивката и макар последната четвърт да започна при равенство, тексасци отново дръпнаха със 101:92 по-малко от 5 минути преди края.

Домакините обаче се вдигнаха, изравниха при 103:103 след 2 наказателни изстрела на Ото Портър, след което и двата тима пропуснаха изстрели, за да има Голдън Стейт топката 5 секунди до сирената.

Стеф получи, тръгна към коша, след което се вдигна от около 6 метра, за да стреля и да донесе успеха, с който тимът му подобри баланса си до 33-13. Той завърши с 22 точки.

„Показахме страхотна устойчивост предвид разочарованието в предишния ни мач, а и се чувствах много добре през цялото време. Вкарвал съм много важни стрелби в края на мачовете, но е страхотно да отбележиш със сирената и съвсем различно” заяви Къри след двубоя.

Останалите резултати: Бостън – Портланд 105:109, Шарлът – Оклахома Сити 121:98, Орландо – ЛА Лейкърс 105:116, Филаделфия – ЛА Клипърс 101:102, Атланта – Маями 110:108, Уошингтън – Торонто 105:109, Милуоки – Чикаго 94:90, Сан Антонио – Бруклин 102:117, Денвър – Мемфис 118:122, Юта – Детройт 111:101.