Джейсън Тейтъм прекъсна по впечатляващ начин поредицата си от 17 поредни пропуска от тройката в 3 последователни срещи, като наниза 9 изстрела отдалеч и завърши с 51 точки, а Бостън срази Уошингтън със 116:87.

Крилото определено не бе в особено добра форма, но срещу столичани се развихри, като вкара 18 от 28 стрелби от игра. Той бе с 31 точки още на почивката и с 48 след третата четвърт.

„Когато знаеш какво можеш, а пропускаш, просто не трябва да отдаваш чак толкова голямо значение на случилото се. В крайна сметка мачовете са много и има моменти, в които топката просто не влиза“ заяви Тейтъм.

Бостън взе контрол върху мача в края на първото полувреме, когато реализира 14 поредни точки и поведе с 60:45. В третата част разликата стигна 27 точки за Уизърдс нямаше връщане назад. Бостън е с баланс 24-24, докато Уошингтън е с 23-24.

Останалите резултати: Ню Йорк – ЛА Клипърс 110:102, Маями – ЛА Лейкърс 113:107, Торонто – Портланд 105:114, Орландо – Чикаго 114:95, Шарлът – Атланта 91:113, Сан Антонио – Филаделфия 109:115, Далас – Мемфис 104:91, Минесота – Бруклин 136:125, Денвър – Детройт 117:111, Голдън Стейт – Юта 94:92.