Баскетболистите на ЛА Клипърс сътвориха истинско чудо, след като наваксаха 35 точки пасив, за да спечелят срещу Уошингтън със 116:115 в мач от НБА.

Калифорнийци губеха с 31:66 минута и 20 секунди преди края на първото полувреме, но успяха да изравнят втория най-голям обрат в историята. През 2009 Сакраменто обърна Чикаго също от 35 точки пасив. №1 остава победата на Юта над Денвър от 36 точки изоставане през 1996-а.

До триумфа се стигна по наистина изумителен начин, след като 10 секунди преди края тимът от Лос Анджели все още губеше със 109:115 и всичко изглеждаше решено. В НБА обаче абсолюто всичко може да се случи.

Люк Кеннард вкара много дълга тройка, а след това домакините не успяха да вкарат топката в игра при разрешените 5 секунди и предадоха притежанието. Отново Кенард получи и не само че успя да стреля от тройката, но вкара, а и бе фаулиран, завършвайки знаменития обрат 1,9 секунди до сирената.

„Не знам защо продължаваме да си причиняваме подобни неща. Това е просто лудост!“ заяви геройт, който вкара 25 точки, а тимът му за трети път през сезона спечели, след като е губил с поне 24 точки.

Гостите спечелиха второто полувреме с 80:49, а трябва да се отчете и решението на треньора Тайрон Лу да изиграе тези 2 четвърти без по-голямата част от титулярите си. Отборът е с баланс 24-25, но изглежда, че никога не трябва да бъде отписван.

В същото време Антъни Дейвис се завърна за градския съперник Лейкърс, който победи Бруклин като гост със 106:96. Веждата пропусна 17 мача заради растежение в коляното, като се отчете с 8 точки, 2 борби, 2 асистенции и 4 чадъра за 25 минути игра. Езерняците пък се подобриха до 24-24.

Останалите резултати: Детройт – Денвър 105:110, Торонто – Шарлът 125:113, Филаделфия – Ню Орлийнс 117:107 (Ембийд с 42), Бостън – Сакраменто 128:75, Хюстън – Сан Антонио 104:134, Портланд – Минесота 107:109, Голдън Стейт – Далас 130:92.