Баскетболистите на Бруклин продължават да пропадат в НБА и рано тази сутрин записаха 6-а поредна загуба.

Джеймс Хардън изигра един от най-лошите мачове в кариерата си, като реализира едва 4 точки, а Мрежите паднаха от Сакраменто със 101:112 и помогнаха на съперника да прекъсне серията си от 7 поредни поражения.

„Не разполагаме с най-добрите си играли и преживяваме труден период. Трябва обаче да спрем да говорим, а да започнем да действаме“ заяви Хардън, който реализира 2 от 11 стрелби от игра.

Бруклин играе вече повече от 2 седмици без Кевин Дюрант, който е с разтежение в коляното и ще бъде без него поне до Мача на Звездите на 20 февруари. Отборът е с баланс 29-22 и ако продължава така ще излезе и от Топ 6 на конференцията.

Мрежите изиграха трагична последна четвърт, след като преди това водеха почти непрекъснато. Кралете започнаха четвъртата част със серия от 9:0, след което дръпнаха със 101:93 и нямаше как да бъдат догонени, като спечелиха последния период с 29:15, а с това и победата.

Останалите резултати: Индиана – Орландо 118:119, Филаделфия – Уошингтън 103:106, Бостън – Шарлът 113:107, Ню Йорк – Мемфис 108:120, Хюстън – Кливланд 115:104, Юта – Денвър 108:104, ЛА Лейкърс – Портланд 99:94 (ЛеБрон Джеймс отново не игра за Езерняците).