Олимпиакос се върна към победите в Евролигата след нов отличен мач на Александър Везенков, този път срещу домакините от Баскония.

Гръцкият тим спечели със 72:62 гостуването си във Витория, за да прекъсне серията си от 4 поредни загуби, а отново българското крило бе в основата на успеха.

Везенков игра 36 минути и половина, като през второто полувреме не излезе от терена. Той завърши с 15 точки при стрелба от игра 6 от 11, добави 3 борби, 3 асистенции и 2 откраднати топки, за да бъде с най-висок коефициент на полезност от отбора си – 18.

Олимпиакос показа отлична успеваемост от тройката, като вкара 11 изстрела отдалеч от 21 стрелби. Гостите обаче спечелиха със силна защита в края, когато след 60:60 в последните 3 минути на 3 пъти откраднаха топката и постигнаха ключов триумф.

След него тимът е с баланс 13-9, като остава на 6-о място в класирането, като през следващата седмица ще приеме шампиона Анадолу Ефес в много важен двубой и за двата състава.