Кевин Дюрант се завърна с 31 точки след месец и половина отсъствие, но Бруклин падна от Маями със 107:113 у дома в мач от НБА.

Звездата получи разтежение в коляното в средата на януари и след това тимът му спечели едва 5 от 21 мача без него, смъквайки се до 8-ото място в конференцията.

Срещу Горещите крилото реализира 10 от 21 стрелби от игра, добави 4 борби и 4 асистенции за 35 минути, но и това не помогна, след като Кайри Ървинг и Бен Симънс липсваха.

„Чувствах се страхотно. С натрупването на мачове нещата само ще се подобряват. За начало обаче всичко бе наред” заяви Дюрант, чийто тим е с баланс 32-32.

Бам Адебайо поведе Горещите с 30 точки, Тайлър Хироу добави 27 от пейката, а Маями преодоля липсата на Джими Бътлър и Кайл Лаури, за да се подобри до 42-22 и да остане на върха на Изток, но авансът пред Филаделфия и Чикаго не е толкова голям.

Останалите резултати: Атланта – Чикаго 130:124, Бостън – Мемфис 120:107 (Джейсън Тейтъм вкара 21 точки в последната четвърт), Торонто – Детройт 106:108, Далас – Голдън Стейт 122:113, Сан Антонио – Сакраменто 112:115, ЛА Клипърс – ЛА Лейкърс 132:111 (7-а поредна победа на Клипърите над Езерняците).